خانه / آب ارزشمند / روش جدید تصفیه آب با استفاده از پنبه

روش جدید تصفیه آب با استفاده از پنبه

یک گروه پژوهشی دردانشگاه استانفورد درایالت کالیفرنیا درآمریکا، روش جدیدی برای تصفیه آب پیدا کرده اند. به نظر آنها این روش سریعتر و ارزان تر است.

این پژوهشگران سیستم تصفیه کننده ای ابداع کرده اند، که ازلایه های پنبه وموادی با ذرات بسیار ریزساخته شده اند. با عبور جریان برق از این پنبه ها باکتری های موجود در آب ازبین خواهند رفت.

یکی از پژوهشگران این دانشگاه می گوید: ما در این فناوری با استفاده از دو مرکب ساده پنبه ها را به یک صافی تبدیل می کنیم. این روش قابلیت هدایت بالایی را تولید می کند. به این دلیل ولتاژ کمتری برای نیرو رسانی به این سیستم لازم است. دو سال پیش بود که ما به این فکر افتادیم که اگر بتوان نانوسیستم نقره ای را که اساسا ضد باکتری است به شکل فشرده ای با آب ترکیب کنیم و در مقیاس به آنها برق برسانیم باکتری ها تا حد خیلی زیادی از بین می روند.

این فناوری تا 98 درصد باکتری ها را از بین می برد. برای بدست آوردن آب نوشیدنی ما به نتیجه 100 درصد نیاز داریم. به همین دلیل پژوهشگران از پنبه ای که از یک لایه فلزی پوشیده شده است برای از بین بردن باکتری ها استفاده می کنند

یکی دیگر از استادان این دانشگاه می گوید: برای هادی کردن پارچه و پنبه استفاده از نانولوله ها بسیار ساده است. و ما از نقره برای کاربرد دیگری استفاده کردیم. نقره قابلیت خوبی در از بین بردن باکتری دارد. با این حساب کافی است که این نانو لوله های نقره ای را در این صافی ها بگذاریم تا باکتری ها نتوانند از صافی عبور نکنند. در این جا حتی بدون استفاده از جریان برق هم یک صافی به وجود آمده است.

این فن آوری می تواند به تولید آب تصفیه شده درابعاد بسیار وسیع مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید